Fot. Pixabay

Małe łazienki bywają wymagające w urządzaniu. Wiele osób wciąż nie wie, jak poprawnie zagospodarować wnętrze, by było zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Sprawdź nasze porady, jak urządzić małe wnętrza łazienek.

Jak zagospodarować przestrzeń? Odwiedź salon łazienek. Zabrze i okolice przedstawiają rozwiązania

Podstawą w funkcjonalności pomieszczenia jest odpowiednie rozłożenie sprzętów. Ważne, aby zadbać o odpowiedni dostęp do nich. Nie musisz rezygnować z planów o wannie czy dużej pralce, o ile odpowiednio wszystko poustawiasz.  Pamiętaj o wykorzystaniu wszystkich wnęk i przestrzeni pionowej. We wnęce wstaw pralkę, a nad nią pojemną szafkę. Jeśli Twoja łazienka jest długa i wąska, postaw większą kabinę prysznicową na długość całej krótszej ściany. Jeśli nie możesz wpaść na żaden pomysł, rozwiązaniem jest salon łazienek. Zabrze, Gliwice czy Katowice mają odpowiednie sklepy, w których możesz zamówić projekt. Specjaliście pomogą Ci poustawiać sprzęty i zwizualizować całość, a także dobrać odpowiednie kafelki i dekoracje.

Pamiętaj, że będziesz musiał iść na kompromisy. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze i z czego będziesz musiał zrezygnować. Być może wolisz mieć większy prysznic kosztem mniejszej pralki? Albo wannę, lecz z niewielką umywalką? Bądź otwarty na pomysły. Pamiętaj, że obecnie na rynku występuje bardzo wiele sprzętów o różnych wielkościach, które doskonale sprawują się w niewielkich pomieszczeniach.

Kilka prostych tricków by zwiększyć optycznie przestrzeń

Po pierwsze, postaw na jasne kolory. Beżowe czy jasnoniebieskie płytki rozświetlą niewielkie pomieszczenie. Ciemne kolory je przytłoczą, dlatego jeśli masz mało miejsca, zrezygnuj z ciemnych brązów i szarości.

Po drugie – lustro jest Twoim najlepszym przyjacielem. Jeśli jest wystarczająco duże, będzie się w nim odbijać cale pomieszczenie, a zatem będzie wydawać się dwa razy większe. Większe tafle będziesz musiał zamówić u szklarza – jednak naprawdę warto.

Po trzecie – mniejsze sprzęty. Jeśli nie potrzebujesz koniecznie wielkiej pralki ani ogromnej kabiny prysznicowej, zakup nieco mniejsze sanitariaty. Dzięki temu, będziesz mieć więcej wolnego miejsca, a łazienka będzie wydawać się pojemniejsza niż jest w rzeczywistości.

Po czwarte, miej odpowiednie schowki. Czy pod umywalką, czy we wnęce nad pralką – schowaj z widoku wszystkie niepotrzebne w danej chwili kosmetyki i proszki. Jeśli ukryjesz bałagan za drzwiczkami, będziesz mieć więcej przestrzeni w pomieszczeniu.

Małe łazienki – pomysły na funkcjonalne wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *