Jeśli nie masz miejsca, lub nie chcesz czekać aż urośnie Ci żywopłot z prawdziwego wrażenia, a chcesz zabezpieczyć ogródek przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, zapewne zdecydujesz się na ochronę w postaci nieprzezroczystego ogrodzenia. Zobacz jakie masz możliwości.

Mury i kamienne ściany

Jednym z najbardziej oczywistych rozwiązań jest ustawienie ogrodzenia z nieprzezroczystego materiału. Zatem ci którym zależy na prywatności zamiast siatki wybiorą kamienny mur lub ściśle dopasowane sztachety. Do dyspozycji mamy:

  • kamienny lub ceglany mur – prosty w budowie, pasuje do większości posesji
  • ściana z kamienia – może być bardzo ciekawym rozwiązaniem estetycznym, sprawdza się zwłaszcza w połączeniu z nowoczesną surową architekturą
  • gabion – modne ostatnio metalowe kosze wypełnione kamieniem
  • drewniane sztachety położone blisko siebie na ceglanej podmurówce – wyglądają elegancko i są z pewnością jednym z estetyczniejszych ogrodzeń
  • betonowa wylewka – jeśli mniej dbamy o wygląd, a naszym jedynym celem jest postawienie skutecznej osłony

Jeśli chcemy umilić estetykę ogrodzenia i pozbawić je charakteru bezdusznej ściany, mamy ogrom pnączy, które możemy puścić wzdłuż ogrodzenia, a po kilku latach mur kamienny zamieni się w mur pełen zieleni.

przesłony ogrodzeniowe
Fot. Pixabay

Przesłony ogrodzeniowe do paneli

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie przesłon do ogrodzeń. Przesłony ogrodzeniowe można zakupić do ogrodzeń panelowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest coraz popularniejszy ze względu na prosty montaż i łatwość w użytkowaniu. Przesłony ogrodzeniowe są bardzo dobrym pomysłem, gdyż nie zajmują wiele miejsca i mogą być zainstalowane tylko na wybranych odcinkach, co umożliwia posiadanie na raz ogrodzenia ażurowego i nieprzezroczystego, zależnie od potrzeb, z zachowaniem jednorodnego stylu.

Przesłony możemy nabyć w wersji metalowej, z materiału odpowiadającego ogrodzeniu panelowemu, albo w wersji drewnianej, zabezpieczonej olejem – uatrakcyjnią ogród i dodadzą ciepła. Montaż przesłon jest bardzo prosty i możemy to wykonać samodzielnie. Zajmują o wiele mniej miejsca i nie przytłaczają wizualnie ogrodu tak jak zrobią to ogrodzenia murowane i kamienne. Lekkość formy pozwala na użycie przesłon nawet na bardzo małych działkach. Przesłony możemy zdjąć w łatwy sposób, z kolei muru tak łatwo już się nie pozbędziemy.

Prywatny ogród? Sprawdź przesłony ogrodzeniowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *